آموزش استفاده از آگهی دهنده وردپرس جهت ایندکس سریع تر

زمانی که مطلبی را در بلاگ وردپرسی خود می نویسد و آن را منتشر می‌کنید - دوست دارید که مطلب مورد نظرتان هرچه سریع تر در موتورهای جستجوگر ایندکس شود و رنک بهتری بگیرد. برای همین نیاز به استفاده از سرویسی برای آگهی دادن به موتورهای جستجوگر در خصوص به روز رسانی وب سایت خود هستید. وردپرس برای این منظور سرویسی را با نام "آگاهی دهنده‌های به‌روز شدن سایت" در بخش "تنظیمات ← نوشتن" تعبیه کرده است - که به هنگام ارسال پست جدید و یا بروزرسانی مطالب موجود یک پینگ XML-RPC را به فهرستی که در آن بخش وجود دارد، ارسال می کند. سرویس دهنده هایی که انتخاب می نمایید با دریافت پینگ از وب سایت شما، مطلب مورد نظر را به کاربران خود نشان خواهند داد و همچنین موتورهای جستجوگر نیز از این موضوع که تغییراتی (محتوایی) در سایت خود اعمال کرده اید آگاه خواهند شد. اگر به لیست موجود نگاهی کنید، متوجه خواهید شد که به صورت پیش فرض تنها سرویس Ping-o-Matic در این لیست موجود می باشدو بنابراین اگر بخواهید سرویس های بیشتری را اضافه کنید میتوانید از فهرست زیر استفاده کنید.

rpc.pingomatic.com rpc.twingly.com api.feedster.com/ping api.moreover.com/RPC2 api.moreover.com/ping blogdigger.com/RPC2 blogshares.com/rpc.php blogsnow.com/ping blogstreet.com/xrbin/xmlrpc.cgi bulkfeeds.net/rpc newsisfree.com/xmlrpctest.php ping.blo.gs/ ping.feedburner.com ping.syndic8.com/xmlrpc.php ping.weblogalot.com/rpc.php rpc.blogrolling.com/pinger/ rpc.technorati.com/rpc/ping rpc.weblogs.com/RPC2 feedsubmitter.com blo.gs/ping.php pingerati.net pingmyblog.com geourl.org/ping ipings.com weblogalot.com/ping

توجه: با این که استفاده از این سرویسها، موجب مصرف منابع سایتتان نخواهد شد ولی بهتر است که تنها از چند سرویس استفاده کنید و نه همه آنها. برای همین پیشنهاد ما استفاده از سرویس های ذیل می باشد که با بررسی های انجام گرفته بیشترین بازدهی را دارا می باشند.

rpc.twingly.com ping.feedburner.com rpc.technorati.com/rpc/ping pingmyblog.com blogdigger.com/RPC2

فراموش نکنید که ایندکس سریع به عوامل دیگری نیز مربوط می شود و استفاده از این سرویس تنها یکی از گام هایی هست که شما بایستی برای افزایش سرعت ایندکس مطالب خود بردارید!