فرمول های ریاضی و شیمی را چگونه در صفحات وب تایپ کنیم؟

فرمول های ریاضی و شیمی را چگونه در صفحات وب تایپ کنیم؟

گاهی وقت ها ممکن است پیش آید که نیاز به نوشتن فرمول های ریاضی و یا شیمی در صفحات وب خود پید کنید. باتوجه به اینکه نوشتن چنین مواردی کمتر در صفحات وب نیاز می شود، در حالت پیشفرض اکثر ادیتورهای تحت وب چنین امکانی را ندارند و باید به آنها افزود.ما در اینجا نمی خواهیم شما را با افزودن چنین امکانتی به ادیتور مطالب سایت خود آشنا کنیم. بلکه میخواهیم 2 تگ Html را به شما معرفی کنیم که برای انجام این کار در نظر گرفته شده اند.  

Sup برای نوشتن توان

هر متنی که به جای تکست <sup> text </sup> در بین این تگ قرار گیرد ، به صورت توان نمایش داده خواهد شد. برای مثال 22 = 4 خواهد شد. توجه: در صورتی که بخواهید از این روش استفاده کنید می باستی کدها را در حالت Html ادیتور وارد کنید، در غیراینصورت خود <sup> ها نیز داخل متن نمایش داده خواهند شد. برای مثال در وردپرس به هنگام نوشتن زمانی که لازم به استفاده از این تگ شد حالت "متن" را انتخاب کرده و کدها را وارد کنید و سپس به حالت دیداری برگشته و کار خود را ادامه دهید.  

Sub برای نوشتن زیرمجموعه

تا به اینجا با روش نوشتن توان اشنا شدید ، ولی اگر بخواهید همین توان به جای نمایش بالای حرف به پایین آن بیاید، کافیست به جای <sup> از <sub> استفاده کنید. این گزینه برای افرادی که می خواهند فرمول های شیمی را در وب خود درج کنند بسیار کاربردی خواهد بود. برای مثال فرمول شیمی ملکول آب H2O می باشد! فراموش نکنید Sub را نیز باید همانند Sup استفاده کنید. و در آخر امیدوارم که این مطلب از بخش آموزش Html رسا دیتا برایتان مفید بوده باشد.