چگونه از دست سایت های خبرخوان iframe رها شویم؟

چگونه از دست سایت های خبرخوان iframe رها شویم؟

قطعا شما هیچ مدیر سایتی را پیدا نخواهید کرد که دوست داشته باشد از زحماتی که برای وب سایت خود می کشد، شخص دیگری استفاده کند. اما همیشه افرادی پیدا می شوند که دوست دارند با کمترین زحمت بیشترین بازدهی را بگیرند، از این رو اقدام به کپی کاری می کنند. نوع جدید و رایج کپی کاری که هم اکنون در وب ایران متداول شده است، راه اندازی سایت های خبرخوان Iframe می باشد. این نوع ازخبرخوان ها مطالب سایت های دیگر را درون پنجره ای موسوم به فریم به کاربران خود نشان می دهند. با اینکه در این وضعیت سایت شما به کاربر نمایش داده می شود به دلیل اینکه این مشاهده درون فریم می باشد، سایت شما از این ورودی هیچ رتبه ای در گوگل و یا الکسا دریافت نخواهد کرد. پس اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که به رتبه الکسای سایت خود اهمیت قائل هستید ، این مطالب را تا اخر دنبال کنید تا با روش مقابله با این نوع از خبرخوان ها آشنا شوید. استفاده از htaccess برای اینکه از لود شدن وب سایت خود به صورت فریم در سایت های دیگر جلوگیری نمایید ، کافیست که کدهای زیر را درون فایل htaccess اضافه کنید.

Header append X-FRAME-OPTIONS “DENY”

توجه: این کد فقط نمایش سایت شما داخل فریم دیگر سایت ها را غیرفعال می کند، و شما همچنان می توانید در صورت لزوم از نمایش فریم داخل وب سایت خود استفاده کنید.   استفاده از JavaScript روش فوق زمانی قابل اجرا است که شما صاحب وب بوده و به هاست دسترسی داشته باشید. پس اگر مدیر وبلاگ باشید که در این صورت دسترسی به هاست نخواهید داشت، می باستی از این روش استفاده کنید که البته باید اشاره کنم روش پیشنهادی خود ما (نویسنده) نیز می باشد.

<script type="text/javascript"> if(top != self) top.location.replace(location); </script>

در ابتدا شما می باستی کدهای فوق را به کدهای بخش Head اضافه کنید. وظیفه این کی بررسی آدرس صفحه درخواستی و آدرس موجود در آدرس بار مرورگر می باشد. در صورتی که این مقادیر یکسان نباشد، آدرس صفحه به آدرس بار مرورگر ارسال خواهد شد. بدین ترتیب اگر سایتی بخواهد صفحه از وب سایت شما را داخل فریم نمایش دهد، صفحه خودش نیز به آدرس سایت شما منتقل خواهد شد. با انجام این کار به نوعی میتوانید حتی ورودی سایت خبرخوان و یا هر سایت دیگری را که مطالب شما را توسط فریم نمایش می داد را به سایت خود منتقل سازید.